Оцінка ринкової вартості квартири

Оцінка ринкової вартості квартири необхідна практично при кожній угоді з нерухомістю. Винятки – договору дарування, заповіту, які укладаються на користь родичів першої черги. Вони не вимагають сплати податку і оцінка може виконуватися за бажанням. Аналогічна ситуація при здачі в оренду об’єкта, коли сума оренди встановлюється власником нерухомості, а вартість в договорі вказується за обопільною згодою сторін. По інших операціях, що укладаються нотаріусом, законодавство вимагає проведення оцінки нерухомості.

Що впливає на оціночну вартість?

Оціночна вартість квартири, на відміну від кадастрової, – це найбільш ймовірна сума, за якою буде продана нерухомість. При проведенні оцінки об’єкта враховується не тільки площа квартири, рік побудови будинку, кількість кімнат, особливості планування, а й інші параметри:

  • поверх, на якому знаходиться квартира;
  • наявність і якість ремонту;
  • стан інженерних комунікацій;
  • розташування багатоквартирного будинку щодо центру міста, прибережної зони (якщо мова йде про курортних містах), дитячих садків, шкіл та інших соціальних об’єктів;
  • загальний стан багатоквартирного будинку.

Оцінюючи квартиру, фахівець керується законодавчими актами, несе відповідальність за достовірність результатів, отриманих в ході процедури. Від отриманого результату залежить обсяг податкових відрахувань, які будуть сплачені в бюджет продавцем.

Онлайн оцінка квартири – вигідно і швидко

Онлайн оцінка квартири у виконанні співробітників компанії MEGA OCENKA – достовірна вартість нерухомості, яка складається на підставі її характеристик. Оцінювач зажадає від заявника:

  • техпаспорт на квартиру, заповнений в державному БТІ, або комерційної ліцензійної структурою;
  • документи, що підтверджують право власності на квартиру;
  • додаткову інформацію.

За результатами онлайн оцінки квартири фахівець складе документ – володіє такою ж юридичну чинність, як і той, який видається при проведенні стандартної процедури.