Оцінка житла при продажу

На ринку України щодня полягає тисячі угод з купівлі-продажу нерухомості, кожна з яких оподатковується. Для правильного визначення податкової бази потрібна професійна оцінка житла при продажу, яку може виконати тільки особа (фізична, юридична), певне законодавцем як суб’єкт господарювання. У компанії або приватної особи-підприємця повинен бути сертифікат суб’єкта оціночної діяльності, отриманий відповідно до чинного законодавства.

✅ ПЕРЕХОДЬТЕ СЮДИ: ЗЕМЛЕВПОРЯДНІ РОБОТИ

Незалежна оцінка житла – основні нюанси

Регулятор оціночної діяльності в Україні – Фонд державного майна, який формує єдину базу даних звітів про оцінку, включаючи в неї документи, надіслані суб’єктом господарювання. Важливий момент – якщо ринкова вартість житла занижена з метою мінімізації податків, які повинен сплатити власник об’єкта перед його продажем, звіт не буде включений до реєстру. Відповідно, продаж об’єкта не може бути виконана – неможливо укласти угоду в нотаріуса.

Якщо оцінювач виконав процедуру відповідно до законодавчих норм, то реєстр буде зареєстрований, співробітник Фонду державного майна присвоїть йому унікальний номер. Вартість житла, оцінка якого виконувалася нашими співробітниками, відповідає дійсності, тому проблем з переоформленням об’єкта на іншу особу не виникне.

Коли не потрібна незалежна оцінка житла?

У більшості випадків процедура вкрай необхідна, але при даруванні, передбачено нульове оподаткування для деяких громадян. Законодавець виключив сплату податку при переході у власність:

  • близького родича – діти, батьки, подружжя, онуки, дідусі та бабусі, рідні сестри і брати;
  • інваліда I групи, дитини-інваліда;
  • дитини-сироти або дитини, позбавленої опіки батьків.

У таких випадках незалежна оцінка житла не настільки важлива. У всіх інших угодах оціночні роботи фахівця нашої компанії дозволить вигідно продати об’єкт, укласти іпотечний договір на прийнятних для себе умовах. Відсутність професійної оцінки, справедлива вартість об’єкта, зазначена в договорі купівлі-продажу, загрожує негативними наслідками для обох сторін угоди.