Оцінка майна при розлученні

Шлюборозлучні процеси не завжди проходять гладко, а розділ нажитого вимагає послуг оцінювача майна. Навіть якщо чоловік і жінка самостійно домовляються кому надалі належатиме квартира, кому машина та інші об’єкти, оцінка майна необхідна – вона буде потрібно при фіксуванні домовленостей у нотаріуса.

Розділити майно можна перебуваючи в шлюбі – стаття 69 Сімейного кодексу не забороняє ділити майно до розлучення або після нього. Встановлюється позовної термін давності по розділу – 3 роки після розлучення. До цього моменту один з колишнього подружжя має право подавати позов до суду, якщо самостійний розділ не задовольняє його бажання.

Що підлягає оцінці?

При зверненні до оцінювача, сторони визначають список майна, яке підлягає оцінці. У нього можуть входити об’єкти, придбані за період спільного проживання, за винятком тих, на які право власності перейшло до одного з подружжя на підставі приватизації, договорів дарування або заповіту:

  • будинки, квартири, земля, інші види нерухомості;
  • рухоме майно – автомобілі, спецтехніка, вантажний транспорт, велосипеди та інші транспортні засоби;
  • меблі, техніка, інші речі, окремі матеріальні об’єкти;
  • кредити, застави, вклади;
  • частки в капіталі, цінні папери, пайова майно;
  • доходи подружжя, отримані в результаті будь-якої діяльності;
  • пенсії, допомоги, отримані грошові виплати без призначення.

Оцінюється кадастрова вартість майна, а ринкова, з урахуванням зносу, місця розташування (нерухомість), технічного стану (транспорт, нерухомість), інших особливостей. Оцінка виконується так само, як для укладення договорів купівлі-продажу.

Хто повинен виконувати оцінку майна?

Визначати вартість об’єктів може тільки фахівець, який має відповідну ліцензію на проведення даної процедури. Компанія MEGA OCENKA має ліцензії на надання послуг з оцінки нерухомості, транспорту, комерційних об’єктів, іншого майна. Фахівці діють фахово й об’єктивно.

Оцінка майна при розлученні, виконана нашими фахівцями, береться до уваги при вирішенні питання в судовому порядку, і при поділі майна за взаємної згоди – здійснюється нотаріусом. Довідки оцінювачів, які пропонують не ліцензовані послуги, непридатні для надання нотаріусу, судовим органам.