Технічний паспорт на приватний будинок

Технічний паспорт на приватний будинок – документ, в якому міститься інформація щодо квадратури об’єкта, розташування кімнат і їх призначення, а також розмірів, допоміжних приміщень. Технічні характеристики будови вносяться до Державного Реєстру нерухомості, без цього документа неможливо провести жодну з юридичних угод по відчуженню об’єкта, але в той же час, це не правовстановлюючий документ, він не може замінити договір купівлі-продажу, інші документи, що підтверджують право власності.

✅ ПЕРЕХОДЬТЕ СЮДИ: ЗЕМЛЕВПОРЯДНІ РОБОТИ

Коли виготовляється техпаспорт, термін дії

Техпаспорт створюється на підставі реальної, а не гіпотетичною інформації, відповідно, до того як будинок не буде побудований документ не може бути виготовлений.

Формуванню техпаспорта передує:

  • завершення будівництва об’єкта, перед введенням його в експлуатацію;
  • розділ будинку на частки, об’єднання або зміну часток;
  • реконструкція, перепланування.

Технічний паспорт виготовляється при приватизації, перекладі садового, дачного будинку в житлову нерухомість, при укладанні угоди з відчуження майна – нотаріус може зажадати оновлений техпаспорт на увазі давності існуючого.

Термін дії технічного паспорта обмежується 12 місяцями, і якщо полягає нотаріальна угода по закінченню цього терміну нотаріус має право вимагати поновлення інформаційного документа. Але це не означає, що власники повинні через кожний рік оновлювати техпаспорт – їм можна користуватися 15 і більше років.

Як замовити техпаспорт?

До 2013 року виготовлявся технічний паспорт БТІ – комунальною організацією, на поточний момент документ можна замовити в компанії, де працюють інженери з відповідним сертифікатом. Наша компанія пропонує послуги по створенню техпаспортів на житлові та нежитлові об’єкти, маючи в своєму розпорядженні фахівцями, які мають дозвіл на виконання таких робіт. У нас конкурентні ціни та оптимальні терміни виготовлення документів. Для замовлення послуги потрібно звернутися з документацією на будинок, квартиру, є комерційною будовою. Власник надає правовстановлюючі та інші документи (виходячи з індивідуальних обставин), оригінал свого паспорта.